REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Notowania Mabionu najniżej od dwóch lat

Foto: GG Parkiet

Biotechnologiczna spółka ma za sobą trzy spadkowe sesje z rzędu i wyznaczenie najniższego poziomu od stycznia 2017 r. W piątek bowiem akcje taniały w porywach do 77,5 zł. Patrząc z szerszej perspektywy, początek roku należy uznać po prostu za kontynuację trendu spadkowego. Przewagę niedźwiedzi potwierdzają spadające średnie z 50 i 200 sesji, MACD, który zakręcił w dół pod poziomem 0, a także zniżkujący ROC (14). Najbliższe wsparcie znajduje się w okolicy 70 zł. Oporem jest 90 zł. Tutaj pokrywają się linie trendu i 50-sesyjna średnia.

2. Sanok ustanowił nowe minimum bessy

Foto: GG Parkiet

Od czerwca 2017 r. kurs akcji producenta wyrobów gumowych porusza się w trendzie spadkowym. Pod koniec 2018 r. doszło do korekty wzrostowej, ale została ona skutecznie powstrzymana przez linię trendu. Od 17 grudnia niedźwiedzie znów są w natarciu, czego efektem jest piątkowa zniżka do 22,7 zł. Jest to nowy dołek trwającej bessy i jednocześnie najniższy poziom od połowy 2013 r. Wskaźniki MACD, ROC (14) zniżkują, podobnie jak średnie z 50 i 200 sesji. Od strony technicznej więc należy oczekiwać dalszego pogłębiania minimów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA