Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Alior Bank, iFirma i LPP

Foto: Adobestock

1. Alior Bank liderem sektora

Foto: GG Parkiet

Sektor bankowy był w 2021 r. bardzo mocny, a jego liderem był tytułowy bank. W 12 miesięcy akcje podrożały o blisko 220 proc. Na wykresie widać klasyczny, książkowy trend wzrostowy. Od listopada cena jest w korekcie, ale stabilizuje się wzdłuż średniej z 50 sesji. Ponadto MACD zaczął zakręcać w górę na linii 0, a RSI jest w strefie neutralnej. Od strony technicznej daje to solidne argumenty wzrostowe na najbliższe tygodnie. Do tego dochodzi spodziewana podwyżka stóp na najbliższym posiedzeniu RPP, która powinna sprzyjać całemu sektorowi.

2. iFirma niczym Lewandowski się nie zatrzymuje

Foto: GG Parkiet

Informatyczna spółka może nie grzeszy płynnością, ale konsekwencją wzrostową już tak. W 2021 r. jej akcje podrożały o ponad 370 proc., co jest trzecim najlepszym wynikiem na GPW. Cena porusza się w stabilnym trendzie wzrostowym, a korekty są zatrzymywane przez średnią z 50 sesji. Co istotne – gdy na przełomie listopada i grudnia większość spółek weszła w fazę korekty, iFirma ustanowiła rekord cenowy 29,9 zł. Ta relatywna siła przemawia na korzyść spółki w najbliższych tygodniach. Zwłaszcza że oscylatory są lekko schłodzone, dając przestrzeń do wyjścia wyżej.

3. LPP, czyli zawsze może być drożej

Foto: GG Parkiet

Wychodzenie z lockdownów wyraźnie pomogło w 2021 r. spółkom odzieżowym, w tym LPP. Cena akcji podwoiła wartość, a w końcówce roku – na fali dobrych wyników kwartalnych – wyznaczyła szczyt historyczny na poziomie 18 380 zł. Średnia z 200 sesji stanowi na wykresie skuteczne, ruchome wsparcia i do tego poziomu LPP jest bezpieczne (obecnie 12 700 zł). Koniec roku upłynął pod znakiem płaskiej korekty przy 17 000 zł. Rynek próbuje się schłodzić, co – zakładając kontynuację trendu – powinno być w najbliższych tygodniach przygotowaniem pod nowe rekordy.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.