Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Allegro, Mercator i Ten Square Games

Foto: Adobestock

1. Allegro z bessą i silnym oporem

Foto: GG Parkiet

Udany debiut w październiku 2020 r. i dwa tygodnie solidnych zwyżek to wszystko, co jak dotąd pokazała największa w Polsce platforma e-commerce. Od roku cena akcji jest w bessie. Zaczęło się od 100 zł, a w grudniu cena sięgnęła już 34,52 zł. Kurs porusza się poniżej średnich z 200 i 50 sesji, a cena konsekwentnie wybija nowe dołki. W ostatnim czasie widać próbę zatrzymania i utworzenia podwójnego dna przy 34,5 zł, ale 50-sesyjna średnia blokuje zwyżki. W 2022 r. Allegro wchodzi więc z rozpędzoną bessą i silnym oporem.

2. Mercator, czyli od bohatera do zera

Foto: GG Parkiet

Producent rękawic medycznych był hitem 2020 r. i jednym z największych rozczarowań 2021 r. W ciągu ostatnich 12 miesięcy jego akcje potaniały o blisko 76 proc., co jest jednym z najgorszych wyników na GPW. Na sesji 28 grudnia cena wyznaczyła nowe dno bessy 94,5 zł, co pokazuje, że niedźwiedzie wciąż dominują i mają apetyt na więcej. Średnia z 50 sesji stanowi najbliższy opór (obecnie przy 110 zł). Spadające w strefach neutralnych oscylatory RSI i MACD pokazują, że nowy rok może przynieść pogłębienie wspomnianego dna.

3. Ten Square Games przerwał dobrą passę

Foto: GG Parkiet

Po trzech wzrostowych latach z rzędu, czwarty (2021 r.) przyniósł solidną przecenę akcji. Potaniały o blisko 36 proc., co było najgorszym wynikiem w branży producentów gier. Ta ostatnia była najsłabszym sektorem na GPW w 2021 r. Warto zauważyć, że bessa na wykresie Ten Square Games nie ma tak książkowego przebiegu jak w przypadku Mercatora czy Allegro. Kurs spadł jednak poniżej średnich z 50 i 200 sesji, a one utworzyły krzyż śmierci. Niedźwiedzie pozostają więc w przewadze, choć końcówka roku przyniosła optymistyczne podejście pod szybszą średnią.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.