Budownictwo

Grupa Marvipol z rekordem przed podziałem

Rosnąca sprzedaż aut i magazynowy dopalacz sprawiły, że holding zanotował najlepszy w historii zysk po trzech kwartałach. Wkrótce firma podzieli się na dwa giełdowe podmioty.
Foto: parkiet.com

Sprawozdanie Marvipolu za III kwartał to prawdopodobnie ostatni raport finansowy spółki w obecnej formie. 20 listopada akcjonariusze uchwalili rozdzielenie prowadzonych przez nią dwóch biznesów. Marvipol zmieni nazwę na British Automotive Holding (BAH) i pozostanie wyłącznym importerem aut brytyjskiego koncernu Jaguar Land Rover. Biznes deweloperski zostanie wydzielony do Marvipolu Development, który będzie oddzielnie notowany na GPW.

Wzrostowe segmenty

Po trzech kwartałach przychody segmentu motoryzacyjnego wzrosły o prawie 17 proc., do 549 mln zł. Zysk operacyjny zwiększył się o niemal 19 proc., do 48,9 mln zł, a czysty zarobek o 23 proc., do 41,7 mln zł – czyli 1 zł na akcję. Poprawa to pokłosie rosnącej sprzedaży samochodów – w ciągu dziewięciu miesięcy wolumen zwiększył się o 21 proc., do 1,85 tys. sztuk.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.