REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Duzi z niższą sprzedażą, priorytetem rentowność

Dom Development, Atal i Echo Investment po trzech kwartałach zanotowały dwucyfrowy spadek sprzedaży mieszkań rok do roku.

Jarosław Szanajca, prezes Domu Development.

Foto: materiały prasowe

Po trzech kwartałach Dom Development sprzedał blisko 2,6 tys. mieszkań, o 11,3 proc. mniej niż rok wcześniej. Sprzedaż Atalu skurczyła się o 11,9 proc., do prawie 1,8 tys. Echo Investment znalazło nabywców na 718 mieszkań, czyli o 18,9 proc. mniej. Spadki są większe niż po I półroczu.

Schłodzenie kontrolowane

Prezes Echo Nicklas Lindberg podkreśla, że przykręcenie kurka to przemyślana strategia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA