REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

MZN Property: Przełom w 2019 r.

MZN Property spodziewa się, że w 2019 r. zaoferuje klientom optymalny zestaw uzupełniających się usług i produktów nieruchomościowo-finansowych online i offline.

Jarosław Święcicki, prezes i jeden z głównych akcjonariuszy MZN Property

Foto: materiały prasowe

W I półroczu skonsolidowane przychody firmy wzrosły o ponad 24 proc., do 12,7 mln zł. Zysk operacyjny był dwa razy większy i sięgnął 2,16 mln zł. Podobnie w przypadku zysku netto, który wyniósł 1,7 mln zł. Grupa działa w dwóch segmentach: nieruchomości (portale z ogłoszeniami – głównie Morizon.pl – i usługi online) oraz finansowym (stacjonarnej sieci ekspertów kredytowych, jak i internetowych narzędzi ułatwiających porównanie i wnioskowanie o kredyt hipoteczny).

Przychody w obszarze nieruchomości wzrosły o 12,5 proc., do 8,95 mln zł, a zysk operacyjny był przeszło dwa razy wyższy i wyniósł 2,27 mln zł. Marża operacyjna urosła z 12 do 25 proc. Poprawa rentowności to efekt m.in. zmian w modelu rozliczania klientów profesjonalnych portalu Morizon.pl i optymalizacji działań marketingowych. W IV kwartale firma planuje uruchomienie nowych narzędzi umożliwiających rezerwację nieruchomości online.

Przychody w obszarze finansowym wzrosły o 65 proc., do 3,79 mln zł, ale strata operacyjna wyniosła 0,11 mln zł.

MZN buduje wokół serwisu Morizon.pl platformę nieruchomościowo-finansową typu one stop shop, ułatwiającą zawieranie transakcji na rynku nieruchomości – od wyszukania po finansowanie.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA