Budownictwo

Mimo boomu w branży wyceny firm spadają

Nieruchomości komercyjne w Polsce schodzą na pniu, w tym roku może paść nowy
rekord. Nie pomaga to jednak kursom budowniczych biur, magazynów i galerii handlowych
Foto: Bloomberg

Analitycy Cushman & Wakefield prognozują, że w tym roku wartość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych nad Wisłą przekroczy 6 mld euro (26 mld zł) wobec 5 mld euro w rekordowym ubiegłym roku.

W I półroczu inwestorzy ulokowali w Polsce 3,25 mld euro, z czego najwięcej, bo 1,9 mld euro, w obiekty handlowe, 0,94 mld – w biura, a 0,34 mld – w magazyny. Wzrost sprzedaży detalicznej, a także niesłabnący popyt najemców i perspektywa wzrostu czynszów to czynniki przyciągające kapitał – najczęściej zagraniczny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz