REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Dopiero przedsmak mieszkaniowych żniw

Już w I półroczu można obserwować wzrost liczby przekazań mieszkań, fundamentu zysków firm. Kumulacja oczekiwana jest pod koniec roku.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

15 deweloperów z rynku kapitałowego w I połowie roku przekazało łącznie 10,3 tys. mieszkań, o ponad 13 proc. więcej niż rok wcześniej. Będzie to podstawa zysków spółek w nadchodzącym sezonie wyników półrocznych.

Zgodnie z zasadami rachunkowości deweloperzy mogą księgować sprzedaż mieszkań w chwili oddania ich użytkownikom, a nie przy podpisywaniu umowy. Bieżące wysokie wyniki są więc jeszcze kształtowane w dużej mierze przez sprzedaż uzyskaną przez firmy w szczycie boomu (dopiero 2018 r. przyniósł korektę na rynku mieszkaniowym).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA