Budownictwo

Brokerzy wyceniają Danwood Holding na 751–895 mln zł

Analitycy spodziewają się dalszego wzrostu skali biznesu i dywidendy rzędu 50–75 proc. zysku za 2019 r.
Foto: Fotolia

Dotarliśmy do raportów trzech instytucji związanych z IPO producenta domów z prefabrykatów – wyceny brokerów są o 25–49 proc. wyższe od wartości spółki szacowanej według ceny maksymalnej akcji (15 zł) na 600 mln zł.

Jak pisaliśmy wcześniej, w wewnętrznych transakcjach z przełomu 2017 i 2018 r., związanych z reorganizacją struktury przed IPO, producent został wyceniony na 860–970 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz