REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Budimex: Niższa dywidenda, słabsze zyski

Notowania budowlanej grupy w czwartek spadały o nawet 5,7 proc., do 141,4 zł. Inwestorom najwyraźniej nie spodobała się rekomendacja podziału ubiegłorocznego zysku oraz wstępne szacunki zarobku w I kwartale 2019 r.
Foto: parkiet.com

Zarząd kontrolowanej przez hiszpański Ferrovial firmy proponuje, by na dywidendę przeznaczyć 6,3 zł na akcję – to najmniej od 2015 r.

Analitycy DM BDM wskazują, że proponowana dywidenda to 53 proc. skonsolidowanego zysku netto za 2018 r., podczas gdy w poprzednich sześciu latach było to 81–101 proc. Jak wyjaśnia zarząd, cięcie to efekt trudnej sytuacji na rynku budowlanym i planowanych wydatków inwestycyjnych. Na konferencji podsumowującej 2018 r. w lutym prezes Dariusz Blocher sugerował, że dywidenda może być niższa niż 100 proc. jednostkowego zysku m.in. z uwagi na rozmowy w sprawie przejęcia 51 proc. udziałów w FB Serwisie od Ferrovialu – poza udziałami przejmowany byłby dług FB Serwisu. Analitycy wskazują, że wciąż nie wiadomo, czy do transakcji dojdzie (zakończenie negocjacji spodziewane było pod koniec I kwartału), a jeśli tak, to na jakich warunkach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA