REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Globalworth: Skokowy wzrost wskaźników

Zarządca największego w Polsce portfela biurowców w 2018 r. wypracował prawie 53 mln euro FFO (funds from operations), o 226 proc. więcej niż rok wcześniej. To kluczowy wskaźnik dla spółki – polityka dywidend zakłada wypłatę akcjonariuszom minimum 90 proc. FFO.
Foto: materiały prasowe

To po 17 eurocentów, czyli 73 gr na papier. W styczniu spółka przekazała akcjonariuszom po 8 eurocentów dywidendy (polityka zakłada wypłatę co sześć miesięcy).

Przychody z najmu wzrosły o 124 proc., do 103 mln euro. Tak znacząca poprawa to wynik potężnych zakupów – na nowe biurowce Globalworth Poland przeznaczył ponad pół miliarda euro.

 W portfelu przedsiębiorca ma teraz 375 tys. mkw. powierzchni biurowych i 54 tys. handlowych – w obiektach wielofunkcyjnych.

Sytuacja spółki jest ciekawa, fundusz Globalworth ma 77,5 proc. akcji, a 21,6 proc. należy do południowoafrykańskiego REIT-u Growthpoint (to także udziałowiec funduszu Globalworth, ale nie większościowy). Inwestorzy na razie nie ujawniają, jakie mają plany wobec dalszej obecności Globalworth Poland na warszawskim parkiecie. ar

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA