REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Ronson: Program tysiąc plus

– Ronson to firma zaprojektowana, by sprzedawać ponad 1 tys. mieszkań rocznie. Dążymy do tego, uruchamiając nowe inwestycje. Zakładamy, że w tym roku sprzedamy 800 lokali, może więcej, a w 2020 r. osiągniemy już docelowy pułap – zapowiada prezes Nir Netzer.
Foto: 123rf

– Ceny gruntów są wciąż wygórowane, nie pozwalają uzyskiwać satysfakcjonujących marż, mamy jednak bank ziemi, który pozwoli nam spokojnie działać w tym i przyszłym roku. Będziemy się rozglądać za nowymi działkami, ale nic na siłę – dodaje. W banku firma ma 4,6 tys. mieszkań, w I kwartale ruszyła budowa pół tysiąca lokali. Prezes zaznaczył, że Ronson skorzysta z opcji zakupu kolejnych etapów kameralnego, luksusowego projektu Nova Królikarnia. Wartość dwóch zaplanowanych na ten rok transakcji to prawie 70 mln zł płatne w ratach.

W 2018 r. sprzedaż skurczyła się o ponad 5 proc., do 773 mieszkań. Wiceprezes Andrzej Gutowski zaznaczył, że wynik mógłby być lepszy, ale z powodów natury administracyjnej opóźniło się wprowadzenie do oferty m.in. osiedla w warszawskim Ursusie. Sprzedaż pierwszego z wielu etapów tego dużego, przeznaczonego dla klasy średniej, projektu rusza lada dzień, kolejnego w III kwartale. Wyniki będą też napędzane drugim dużym stołecznym projektem – Miasto Moje. W sprzedaży jest III faza, w planach dwie kolejne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA