REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

GTC: Notowania w górę

Izraelska agencja ratingowa Midroog, kontrolowana przez Moody's, przyznała deweloperowi ocenę A2 z perspektywą stabilną – dla długu możliwego do wyemitowania w Izraelu w wysokości do 70 mln euro.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

To pierwsza ocena wiarygodności kredytowej otrzymana przez dewelopera komercyjnego działającego w naszym regionie Europy. – Wierzę że wysoki rating wesprze nasze działania w dywersyfikacji źródeł finansowania – skomentował Erez Boniel, wieprezes GTC ds. finansowych.

Spółka poprawia sytuację finansową: na początku roku zawarła umowy kredytowe o wartości niemal 95 mln euro na refinansowanie inwestycji w Budapeszcie, Belgradzie i Warszawie (biurowiec Artico), co ma przynieść 1 mln euro rocznie oszczędności i ponad 50 mln euro wolnych przepływów pieniężnych.

Giełdowi inwestorzy coraz przychylniej patrzą na GTC, zwłaszcza że w ostatnim czasie firma znacząco powiększyła portfel nieruchomości przynoszących wpływy z najmu. Od początku tego roku kurs poszedł w górę o 16 proc., do 9,25 zł (kilka dni temu sięgnął 9,44 zł), ciągnąc indeks WIG-nieruchomości (deweloper ma w nim prawie 30-proc. udział).

W portfelu GTC są budynki biurowe i handlowe liczące 703 tys. mkw. powierzchni najmu, w budowie są obiekty o powierzchni 103 tys. mkw. Od wiosny ub.r. trwa przegląd opcji strategicznych ogłoszony przez głównego udziałowca – fundusz Lone Star. ar

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA