Budownictwo

Robyg: Obligacje dla funduszy

Robyg, spółka z ekstraklasy deweloperów (mierząc liczbą sprzedawanych rocznie mieszkań), został niedawno przejęty za ponad 1 mld zł przez fundusz Goldman Sachs.
Foto: Adobestock

Po przymusowym wykupie akcjonariuszy mniejszościowych planuje on wycofać Robyga z giełdy. Deweloper pozostanie jednak uczestnikiem rynku kapitałowego – w obrocie na Catalyst znajdują się jego obligacje korporacyjne.

Firma planuje właśnie emisję kolejnych papierów dłużnych – za 200 mln zł. Wartość całego programu została zaplanowana na 400 mln zł. Plan zakłada emisję I transzy obligacji do 29 marca. Papiery mają być niezabezpieczone i wykupione po pięciu latach. Spółka zaznacza, że chociaż szykowana jest oferta publiczna, to jednak bez obowiązku sporządzenia prospektu ani memorandum. Oznacza to, że obligacje będą mogli kupić wyłącznie klienci profesjonalni.

Robyg od dawna współpracuje pod tym kątem z funduszami inwestycyjnymi. Na koniec III kwartału ub.r. zadłużenie z tytułu obligacji wynosiło prawie 385 mln zł – do wykupu w ciągu czterech lat. Papiery mają 61-proc. udział w strukturze zadłużenia dewelopera.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły