Budownictwo

KB Dom: Jest nowy prezes

KB Dom, grupa specjalizująca się w generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych i produkcji prefabrykatów betonowych, ma nowego prezesa.
Foto: Fotorzepa, Marek Obremski

Rada nadzorcza na trzyletnią kadencję powołała Jarosława Steckiego. W latach 1992–2012 był on związany z branżą finansową w obszarach bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej. Zajmował też stanowiska kierownicze w Organice Sarzyna i Confeksie. Ponadto w ramach własnej działalności doradzał innym firmom.

Wcześniej rezygnację z funkcji prezesa złożył Jerzy Kamiński. Przyczyn tej decyzji nie podano. Z kolei pod koniec listopada ze stanowiska członka zarządu zrezygnował Marcin Raszka, który wskazał jako przyczynę swojej decyzji „utratę zaufania do polityki finansowej grupy kapitałowej Polnord". To dominujący akcjonariusz firmy. Co dokładnie kryło się za decyzją Raszki, nie wiadomo. Bliżej nieokreślone „względy osobiste", wiosną ubiegłego roku, zdecydowały o rezygnacji Rafała Jakóbiaka z pełnienia funkcji członka zarządu. Jeszcze częściej w KB Dom zmieniali się w ubiegłym roku członkowie rady nadzorczej.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły