REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Ronson: Ustępstwa wobec inwestorów

Deweloper mieszkaniowy działający w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie pozyskał ponad 32 mln zł z prywatnej emisji obligacji dla inwestorów instytucjonalnych. To pierwsza oferta spółki deweloperskiej po ubiegłorocznych zawirowaniach na rynku, związanych z GetBackiem i KNF.
Foto: materiały prasowe

Oprocentowanie papierów nie zmieniło się wobec tego, co spółka zaproponowała inwestorom ostatnio, czyli w maju ub.r.: stawka to WIBOR 6M plus 3,5 proc. marży, co aktualnie wynosi 5,29 proc.

Niemniej papiery docelowo zostaną zabezpieczone hipoteką na nieruchomościach grupy, ponadto będą podlegać amortyzacji (wcześniejszemu wykupowi) po drugim i trzecim roku – po 15 proc. wartości nominalnej.

Firma nie ujawniła, jaka była wartość całej emisji: jesienią była mowa o uplasowaniu 30–50 mln zł długu. Po tym jak w styczniu br. Ronson wykupił obligacje za 10 mln zł, w tym roku zapada dług o wartości jeszcze 40 mln zł. W kolejnych trzech latach deweloper ma do wykupienia obligacje za 155 mln zł.

Notowani na Catalyst deweloperzy mieszkaniowi mają do wykupienia w tym roku papiery za 0,7 mld zł, a w kolejnych dwóch latach po 1 mld zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA