Budownictwo

Węgierska korekta notowań Echa

Nowy inwestor strategiczny w wezwaniu oferuje najmniej, jak może. Ile zapłacił swym poprzednikom?
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Nawet o ponad 6 proc., do 4,81 zł, taniały w poniedziałek papiery Echo Investment. Tego dnia świeżo upieczony główny akcjonariusz, węgierski Wing, ogłosił wezwanie następcze do sprzedaży 10 proc. papierów. Oferuje 4,65 zł za walor, o ponad 9 proc. poniżej poniedziałkowego kursu odniesienia (5,13 zł) i prawie 12 proc. poniżej szczytu notowań sprzed nieco ponad tygodnia (5,27 zł).

Pośrednie przejęcie

Wing płaci o 1 gr więcej, niż wynosi średni kurs Echo z ostatnich sześciu miesięcy. Niedawno Węgrzy kupili prawie 56 proc. akcji, jednak pośrednio – przejmując 100 proc. udziałów w spółce Lisala. Wartości tej transakcji nie podano.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.