REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Robyg: Rusza gra pod wyższą cenę

Fundusze inwestycyjne i emerytalne kontrolujące 52 proc. akcji Robygu oświadczyły, że nie odpowiedzą na wezwanie do sprzedaży papierów dewelopera, ogłoszone przez Goldman Sachs. Akcjonariusze ocenili, że zaoferowana cena – 3,55 zł – nie odpowiada wartości godziwej.
Foto: Fotorzepa, Rafał Guz

Goldman Sachs ogłosił wezwanie na początku grudnia, przy kursie 3,16 zł. Na koniec 2017 r. wzrósł on do 3,72 zł. Inwestor zaoferował premię rzędu 9,9 i 8,9 proc. wobec średniego kursu z odpowiednio trzech i sześciu miesięcy poprzedzających wezwanie. Część analityków wycenia jednak Robyga znacznie wyżej – DM Vestor na 4,1 zł, a Haitong Bank na 4,08 zł.

Co prawda eksperci DM BOŚ wycenili papiery na 3,35 zł i zarekomendowali odpowiedzenie na wezwanie, ale przyznali, że premia za przejęcie pełnej kontroli dawana przez Goldman Sachs jest niewielka, zważywszy na oczekiwane mocne przyszłe zyski i dywidendy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA