REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

„Kupuj” Polwax

Analitycy mDomu Maklerskiego piszą dobrze o producencie parafin.

Polwax to jeden z dwóch głównych producentów parafin w Polsce, a jego udział w rynku europejskim można szacować na około 5 proc. Produkty spółki znajdują zastosowanie głównie w segmencie świecowo-zniczowym (80 proc. przychodów), ale oferta obejmuje również specjalistyczne woski i parafiny dla przemysłu.

Zarząd systematycznie optymalizuje koszty oraz porządkuje i uzupełnia portfel produktów w celu poprawy rentowności, a istotnym elementem tej strategii jest prężny dział badań i rozwoju współpracujący zarówno z odbiorcami spółki, jak i z zewnętrznymi jednostkami naukowymi.

Wyniki finansowe Polwaksu charakteryzują się dużą stabilnością (dojrzały rynek świec i zniczy, zabezpieczone dostawy surowca, długoterminowe relacje z odbiorcami) i są mało wrażliwe na zmiany globalnej koniunktury (niska zmienność cen produktów i surowca), co kształtuje dywidendowy profil spółki. W raporcie z 6 listopada analitycy DM mBanku wartość spółki Polwax szacują na 24,20 zł na akcję. Wydali rekomendację „kupuj". W czwartek na GPW po południu za papiery Polwaksu płacono po 16,5 zł. Akcje drożały o 0,1 proc.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA