Biznes i sport

Financial Times: Kluby Premier League na plusie

Piłkarskie kluby z angielskiej Premier League uzyskały w minionym sezonie rekordowe przychody w wysokości 4,5 mld funtów. To niemal o jedną czwartą więcej niż rok wcześniej, wszystko dzięki nowym kontraktom dotyczącym opłat za transmisje telewizyjne.
Foto: Bloomberg

Zyski operacyjne klubów z najwyższej angielskiej ligi piłkarskiej podwoiły się do rekordowego poziomu 1 mld funtów w sezonie 2016–2017, według raportu firmy doradztwa biznesowego Deloitte.

Zysk przed opodatkowaniem też osiągnął rekordowy poziom 500 mln funtów, w porównaniu ze 110 mln funtów straty w poprzednim sezonie. To zysk ponad dwa razy większy od poprzedniego rekordu w wysokości 200 mln funtów z sezonu 2013–2014, mimo że koszty płac piłkarzy i wynagrodzeń personelu wzrosły o 9 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz