Biznes i sport

Polski sport oparty jest na wsparciu finansowym giełdowych spółek

W sukcesach polskich skoczków narciarskich, reprezentacji narodowej w piłce nożnej, lekkoatletów, żużlowców, rajdowców i wielu innych wyczynowców i amatorów mają udział i będą mieć m.in. przedsiębiorstwa notowane na GPW.
Drużynowi mistrzowie świata Skoki narciarskie cieszą się w naszym kraju wyjątkowo dużą popularnością. W ubiegłym roku reprezentacja Polski w składzie (na zdjęciu od lewej): Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, zdobyła w Lahti złoty medal mistrzostw świata. Było to pierwsze takie osiągnięcie w historii naszych skoków. Starty skoczków wspierali i nadal chcą wspierać m.in. Grupa Lotos i Grupa Azoty.
Archiwum

Giełdowe spółki mocno inwestują w sponsoring krajowego sportu. – W strategii sponsoringowej PKN Orlen sport od wielu lat ma kluczowe znaczenie. Z jednej strony jako największa polska firma i mecenas polskiego sportu czujemy się odpowiedzialni za wspieranie dyscyplin, które mają pozytywny wpływ na aspiracje sportowe Polaków, z drugiej strony sport posiada olbrzymi potencjał w zakresie wykorzystania go do promocji produktów i usług, ponieważ nieodłącznie związany jest z emocjami – informuje biuro prasowe paliwowego koncernu.

W tym roku logo firmy może być widoczne zwłaszcza podczas mających się odbyć w lutym zimowych igrzysk olimpijskich w koreańskim Pjongczangu. PKN Orlen został bowiem sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i sponsoruje starty Polaków w tej imprezie. W ubiegłym roku koncern wspierał lekkoatletów na mistrzostwach świata w Londynie. Polacy przywieźli z nich osiem medali: 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. Grupa sponsoruje również sporty motoryzacyjne, jest też organizatorem jednego z największych maratonów w Polsce.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz