REKLAMA
REKLAMA

Biura maklerskie

Działalność brokerów w grupie Pekao pod jednym dachem

Do tej pory rynek żył domysłami na temat tego, czy i jak ewentualnie może wyglądać integracja biznesów maklerskich w grupie spod znaku żubra. Karty w końcu zostały odkryte.
Foto: Bloomberg

Klamka zapadła. Biznes maklerski w grupie Pekao czekają duże zmiany. Zarząd banku dał w końcu zielone światło do integracji tej działalności w ramach grupy. Co to oznacza?

DM Pekao integratorem

Do tej pory działalność maklerska w grupie Pekao realizowana była przez cztery podmioty: DM Pekao, CDM Pekao, Pekao Investment Banking oraz DI Xelion. To jednak ma się zmienić, a kluczową rolę w procesie integracji odegrać ma DM Pekao. To właśnie ta instytucja działa obecnie w strukturach banku i to właśnie ona ma połączyć działalność maklerską prowadzoną obecnie przez CDM Pekao, Pekao Investment Banking (w wybranym obszarze obsługi klienta instytucjonalnego) oraz DI Xelion (w obszarze prowadzenia rachunków maklerskich dla klienta detalicznego).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA