REKLAMA
REKLAMA

Biura maklerskie

Domy maklerskie: Polski Dom Maklerski opuścił Izbę

21 września 2017 r. Rada Domów Maklerskich poinformowała, że Polski Dom Maklerski został przyjęty w poczet członków IDM. Jak się jednak okazuje, przygoda tej instytucji z Izbą Domów Maklerskich trwała niecały rok. Jak dowiedział się „Parkiet", PDM zdecydował się opuścić grono organizacji.
Foto: Adobestock

– Polski Dom Maklerski złożył rezygnację z członkostwa w Izbie Domów Maklerskich z dniem 30 lipca. Izba Domów Maklerskich przyjęła rezygnację – potwierdza Piotr Sobków, członek zarządu IDM. O powody tej decyzji zapytaliśmy także samych zainteresowanych, czyli PDM. – Decyzja o rezygnacji jest decyzją czysto biznesową i została podjęta na podstawie tych samych przesłanek, na podstawie których podejmowane są decyzje o przystąpieniu bądź rezygnacji z każdej innej organizacji – usłyszeliśmy w Polskim Domu Maklerskim.

W chwili obecnej do Izby Domów Maklerskich należy 21 instytucji. Warto podkreślić, że członkostwo w IDM wiąże się nie tylko z korzyściami, ale i obowiązkami, również finansowymi. Koszt członkostwa uzależniony jest od przychodów z działalności maklerskiej danej firmy (te wyniosły w PDM w 2017 r. 25,1 mln zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA