Biura maklerskie

Maklerzy drżą o swoją przyszłość. Kolejne biura maklerskie mogą zniknąć lub zostać przejęte

Brokerzy znowu z niepokojem patrzą na rynek. Sytuacja od kilku miesięcy ich nie rozpieszcza. Nic dziwnego, że pojawia się coraz więcej pytań o przyszłość branży.
Foto: 123rf

Spadające obroty na GPW, brak znaczących IPO czy zawirowania na rynku obligacji korporacyjnych sprawiły, że maklerzy drżą dziś o swoją przyszłość. Zdaniem ekspertów, jeśli nic się nie zmieni, przetasowania na rynku domów maklerskich staną się po prostu nieuniknione.

Czytaj także: Koniunktura na rynku straszy maklerów

Przychody i koszty

Nie od dziś wiadomo, że maklerzy są uzależnieni w dużej mierze od koniunktury giełdowej i aktywności inwestorów. Te pozostawiają sporo do życzenia. Średni obrót akcjami na GPW w II kw. wyniósł 787 mln zł. Oznacza to istotne spadki, bo jeszcze w I kw. było 865 mln zł, a w II kw. 2017 r. prawie 974 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz