REKLAMA
REKLAMA

Biura maklerskie

Zagraniczni pośrednicy ani myślą spuszczać z tonu

W gronie najaktywniejszych brokerów na warszawskim rynku akcji w I półroczu dominują przede wszystkim firmy mające status zdalnego członka GPW.
Foto: AFP

W I półroczu na rynku maklerskim mieliśmy do czynienia z umocnieniem trendu, który obserwujemy od dobrych kilkunastu miesięcy. Karty na parkiecie rozdają przede wszystkim zagraniczne firmy inwestycyjne. Lokalni pośrednicy znaczą coraz mniej i trudno oczekiwać, aby w tej kwestii zaszły w drugiej połowie roku jakieś większe zmiany.

Nowy lider

O ile jednak w 2018 r. bezapelacyjnym liderem rynku wtórnego akcji była firma Merrill Lynch, o tyle ten rok należy już do innego zagranicznego giganta. Chodzi o JP Morgan Securities. Instytucja ta w I półroczu przeprowadziła transakcje o wartości 16,19 mld zł, co dało jej 8,3 proc. udziałów w polskim rynku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA