REKLAMA
REKLAMA

Banki

Alior: Bank podtrzymuje cele na kolejne lata

– Podtrzymujemy, że kredyty brutto powinny rosnąć także w przyszłym roku w przedziale 5–6 mld zł, zgodnie z celem strategicznym. W tym roku wartość ta będzie bliższa 5,5 mld zł – mówi Krzysztof Bachta, powołany kilka dni temu na stanowisko p.o. prezesa Aliora.
Foto: parkiet.com

Po trzech kwartałach kredyty brutto urosły o 3,25 mld zł, do 57,9 mld zł na koniec września. Wcześniej pojawiały się wątpliwości, czy bankowi uda się realizować zapowiadany wzrost o 5–6 mld zł rocznie.

W III kwartale Alior miał zgodnie z oczekiwaniami 173 mln zł zysku netto, o 9 proc. mniej niż rok temu, wyniki odsetkowy i z prowizji zgodnie z prognozami urosły przez rok odpowiednio o 8 i 3 proc. Mniejsze od oczekiwań okazały się koszty, które wzrosły tylko o 2 proc., do 411 mln zł, ale zarząd sugeruje, że w kolejnych kwartałach będą raczej w okolicach 430 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA