REKLAMA
REKLAMA

Banki

Pekao sygnalizuje, że zysk nie będzie aż tak wysoki

Mimo dobrego III kwartału nie zanosi się, aby trzeci co do wielkości bank w Polsce osiągnął w przyszłym roku przedstawiony w strategii cel skokowego wzrostu rentowności.

Pekao przeanalizuje mBank pod kątem przejęcia. – To nasza odpowiedzialność wobec akcjonariuszy – mówi prezes Michał Krupiński. Zaznacza, że sprawa jest na wczesnym etapie.

Foto: materiały prasowe

- Jesteśmy w trakcie szacowania wpływu na wyniki wyroku TSUE dotyczącego kredytów konsumenckich oraz składek na Bankowy Fundusz Gwarancyjny - mówi Tomasz Kubiak, wiceprezes Pekao. Przyznaje, że cel wzrostu wskaźnika ROE (rentowność kapitałów własnych) na przyszły rok może być obniżony.

Nowe przeszkody

- Zastanawiamy się jak skompensować te regulacyjne wydatki, ale na pewno nie będzie to łatwe, bo przedstawione wcześniej cele już bez nich były ambitne - dodaje Kubiak.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA