REKLAMA
REKLAMA

Banki

Będzie licytacja o mBank?

Do wzrostu wyceny konieczne wydzielenie franków.

mBank, którego prezesem jest Cezary Stypułkowski, od początku roku stracił 23 proc. giełdowej wyceny.

Foto: Archiwum, Jerzy Dudek

W poniedziałek notowania wystawionego przez Commerzbank na sprzedaż mBanku zyskiwały nawet ponad 4 proc. mimo przeceny innych kredytodawców. Rynek liczy na premię w wycenie tego czwartego co do wielkości banku w Polsce?

– Najprawdopodobniej podczas sprzedaży portfel hipotek walutowych mBanku byłby wyłączony lub udzielono by gwarancji na to ryzyko; oba przypadki w Polsce już były – mówi Tomasz Noetzel, analityk Bloomberg Intelligence. Wydzielenie tego portfela (stanowi ponad 16 proc. kredytów mBanku) oznaczałoby wzrost wyceny. – Podstawowa część biznesu może być atrakcyjna dla innych graczy, biorąc pod uwagę siłę mBanku w zakresie młodych klientów, bankowości mobilnej, nowoczesnych produktów i prawie 8-proc. udziału w rynku – dodaje Noetzel.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA