REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zmiana w zarządzie ING Banku Śląskiego

Justyna Kesler złożyła rezygnację z funkcji wiceprezesa banku.

Justyna Kesler

Foto: materiały prasowe

Powodem złożenia rezygnacji jest planowane objęcie innego stanowiska w holenderskiej Grupie ING (to główny akcjonariusz ING Banku Śląskiego mający 75 proc. jego akcji). Kesler pozostanie na swoim dotychczasowym stanowisku (odpowiadała za operacje banku) do końca tego roku.

Z ING Bankiem Śląskim, obecnie piątym co do wielkości aktywów kredytodawcą w Polsce, związana jest od 2001 r., kiedy trafiła do departamentu operacji rynków finansowych i klientów strategicznych. W latach 2004-2008 była dyrektorem odpowiadającym za pion operacji, a funkcję wiceprezesa sprawowała od połowy 2008 r. Z tą holenderską grupą finansową związana była już wcześniej – w latach 1992-2001 była m.in. głównym dyrektorem ds. operacji w ING Banku N.V.

Skończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku cybernetyka ekonomiczna i informatyka. W 2016 r. skończyła Executive Program in Strategy and Organization prowadzony przez Stanford University.

To już kolejny przypadek, gdy członek zarządu ING Banku Śląskiego odchodzi do holenderskiej grupy. Na początku 2016 r. ze stanowiska odeszła Małgorzata Kołakowska, pełniąca funkcję prezesa od 2010 r., aby zarządzać międzynarodową siecią bankowości korporacyjnej w Grupie ING. Od tego momentu prezesem ING Banku Śląskiego jest Brunon Bartkiewicz, który kiedyś był już szefem banku, ale też odszedł do pracy w holenderskiej grupie.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA