REKLAMA
REKLAMA

Banki

Pekao: Bank chce być spokojny o wypłatę dywidendy

Bank Pekao przygotowuje się do prywatnej emisji obligacji podporządkowanych o wartości nominalnej do 1,5 mld zł.
Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz

- Głównym celem emisji jest utrzymanie wysokiego i bezpiecznego poziomu adekwatności kapitałowej, zgodnie ze strategią banku, jak i dywersyfikacja struktury funduszy własnych. Emisja jest także odpowiedzią na obserwowany przez nas popyt na rynku polskim na aktywa najwyższej jakości emitowane przez instytucje godne zaufania. W związku z tym rozważamy emisje obligacji podporządkowanych w kwocie pomiędzy 1 a 1,5 mld złotych - informuje nas Tomasz Kubiak, wiceprezes Pekao.

Ten drugi co do wielkości aktywów kredytodawca w Polsce wskazuje, że rozważany termin emisji to październik. Szczegółowe warunki i dokładna wielkość emisji zostaną ustalone później, z uwzględnieniem m.in. księgi popytu wśród inwestorów i sytuacji na rynku obligacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA