REKLAMA
REKLAMA

Banki

Alior: Zakład o jakość portfela kredytów

Rynek obawia się emisji akcji pod przejęcie, ale transakcja jest mało prawdopodobna?
Foto: Bloomberg

Akcje Alior Banku potaniały przez pięć sesji o 9 proc., do 61,95 zł. Od początku roku przecena sięga 22 proc. – Jedną z przyczyn słabości notowań może być to, że inwestorzy przestraszyli się podwyższenia kapitału koniecznego do sfinansowania ewentualnego przejęcia Euro Banku. Jednak transakcja ta wydaje mi się mało prawdopodobna, bo na emisję akcji Alior musiałby uzyskać zgodę swoich akcjonariuszy, wśród których spora część to OFE, dla których problemem jest zmieszczenie w ramach pułapu inwestycyjnego trzech spółek z grupy: PZU, Pekao i Aliora. Objęcie emisji akcji i zwiększanie zaangażowania w tym ostatnim oznaczałoby konieczność zmniejszenia udziału w PZU i Pekao, czyli w atrakcyjnych spółkach, do czego mogą nie być skłonni – mówi Andrzej Powierża, analityk DM Citi Handlowego.

Zaznacza, że byłby zdziwiony, gdyby się okazało, że Alior jest gotów negocjować kolejną możliwą transakcję zaraz po tym, jak zakończył rozmowy w sprawie fuzji z Pekao. Prezes Aliora Katarzyna Sułkowska bezpośrednio nie skomentowała doniesień w sprawie Euro Banku, ale podtrzymała, że Alior przygląda się rynkowi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA