REKLAMA
REKLAMA

Banki

Dywidendy banków w przyszłym roku mogą być największe od lat

Sześciu giełdowych kredytodawców wypłaciło w tym roku 4,1 mld zł. Sporo wskazuje na to, że w przyszłym ta wartość się zwiększy, a do grona wypłacających może dołączyć Millennium.
Foto: Fotolia

W najbliższych tygodniach wyjaśni się kilka czynników wpływających na zdolność banków do wypłaty dywidend. Przyszły rok zapowiada się całkiem nieźle w tym zakresie.

Wyjaśni się kilka spraw

Banki są w o tyle lepszej sytuacji niż w poprzednich latach, że znają już główne wymogi, które muszą spełniać, by dzielić się zyskiem. To za sprawą przedstawionej w marcu przez KNF średnioterminowej polityki w tym zakresie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA