Banki

Bank Handlowy powinien utrzymać wysokie dywidendy

Wyniki w samym II kwartale były przeciętne, ale realizacja całorocznych prognoz zysku nie jest zagrożona.
Foto: materiały prasowe

– Naszym celem jest wskaźnik ROE nie niższy niż 10 proc. Chciałbym osiągnąć ten poziom w całym 2018 r. – mówi Sławomir Sikora, prezes Banku Handlowego, odnosząc się do oczekiwanego zwrotu z kapitałów własnych.

Mieszany obraz

Handlowy w II kwartale miał 182 mln zł zysku netto, czyli nieco więcej, niż wskazywała średnia prognoz rynkowych (175 mln zł). Rezultat okazał się o 15 proc. lepszy niż rok temu i o 25 proc. lepszy niż w poprzednim kwartale. W całym półroczu bank miał 328 mln zł zysku, o 64 proc. więcej niż rok wcześniej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz