REKLAMA
REKLAMA

Banki

Millennium czeka na frankowe orzeczenie

Bank nie obserwuje u klientów wzrostu zainteresowania pozwami sądowymi. Wyniki w tym i przyszłym roku powinny być zgodne z prognozami.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

– Czekamy na decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i tekst jej towarzyszący. Nawet jeśli będzie korzystna dla klientów, to decyzje w sprawach frankowych będą podejmowane w polskich sądach – podkreśla Joao Bras Jorge, prezes Millennium.

Frankowa niewiadoma

W maju rzecznik TSUE wydał opinię, zgodnie z którą umowy hipotek walutowych zawierające klauzule indeksacyjne, które zostały uznane już wcześniej za niedozwolone, mogą być unieważniane lub zamieniane na złote po kursie z dnia zaciągnięcia przy jednoczesnym pozostawieniu stawki LIBOR. Oba rozwiązania byłyby bardzo kosztowne dla banków. Prawnicy spierają się, na ile wiążąca dla naszych sądów będzie oczekiwana we wrześniu decyzja TSUE.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA