REKLAMA
REKLAMA

Banki

Pekao: dwie obniżone rekomendacje

Analitycy DM mBanku i Morgan Stanleya obniżyli zalecenia inwestycyjne dla Banku Pekao.
Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz

DM mBanku obniżył rekomendację dla akcji Pekao do „akumuluj" z „kupuj". Cena docelowa została ustalona na 121 zł, dzisiaj kurs wynosi 104,6 zł. Autorem raportu jest Michał Konarski. Także Neri Tollardo, analityk Morgan Stanleya, obniżył zalecenie inwestycyjne do „neutralnie" z „przeważaj". Cena docelowa została obniżona do 116,5 zł ze 122,5 zł.

Obecnie średnia cena docelowa wszystkich rekomendacji dla Pekao to 131,4 zł. Analitycy wydali 14 zaleceń kupna akcji, 4 trzymania, nie ma żadnego dotyczącego sprzedaży. Notowania Pekao od początku roku zyskały 2,1 proc. w porównaniu do 4 proc. indeksu WIG-banki. Wycena tego trzeciego co do wielkości banku w Polsce spadła w latach 2016-2017, gdy dochodziło do zmian właścicielskich – UniCredit sprzedał łącznie ponad 40 proc. jego akcji, z czego blisko 33 proc., dające kontrolę, trafiły do państwowych PZU i PFR. Niegdyś Pekao wyceniany był z premią w stosunku do średniej, dziś jest wyceniany na podobnym poziomie lub z niewielkim dyskontem.

Jutro przypada dzień dywidendy w Pekao (jednak ze względu na dwudniowy okres rozliczeniowy aby załapać się na dywidendę trzeba było kupić akcje najpóźniej wczoraj). Do akcjonariuszy trafi 1,73 mld zł, czyli 75 proc. jednostkowego zarobku. Pozostała część zysku w wysokości 578 mln zł zasili kapitał rezerwowy banku. Na jedną akcję przypadnie równe 6,6 zł, co przy obecnym kursie da stopę dywidendy w wysokości 6,3 proc., jedną z najwyższych spośród dużych spółek na GPW w ogóle oraz w sektorze bankowym.

Raport DM mBanku po raz pierwszy został rozpowszechniony 30 maja 2019 r. o godz. 8.35. W załączniku skrót rekomendacji .

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA