Banki

Standard Chartered w Polsce

Bank Standard Chartered po uzyskaniu niezbędnych zgód otworzy biura w Polsce
Foto: Bloomberg

- Z przyjemnością informujemy o złożeniu wniosku o wydanie zgód na utworzenie nowego centrum biznesowego w Polsce, które będzie świadczyło zaawansowane usługi. Wraz z rosnącą koncentracją na współpracy z klientami zlokalizowanymi w Europie i Amerykach, wierzymy, że niezbędne jest utworzenie zachodniego centrum, które będzie mogło wspierać naszych klientów, działając w bliższej im strefie czasowej niż istniejące już w naszej organizacji jednostki tego typu - powiedział cytowany w komunikacie Stephen Sheridan, COO na Europę i Ameryki w Standard Chartered.

- Nasza inwestycja w Polsce jest kolejnym strategicznie istotnym krokiem na drodze do pozyskania wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą wspierać nas w realizacji naszych ambicji bycia cyfrowym bankiem z ludzkim obliczem. Planujemy zatrudnić najlepszych polskich specjalistów, którzy pomogą nam w redefiniowaniu usług bankowych w globalnej perspektywie. Nasz nowy zespół w Warszawie będzie świadczył wysoce złożone usługi wsparcia i doradcze na rzec naszych struktur biznesowych w regionie Europy i na świecie - dodał Matthew Norris, Globalny Dyrektor Centrów Biznesowych w Standard Chartered.

Bank na początek chce zatrudnić 150 specjalistów, w planach jest zwiększenie zatrudnienia do 750 osób w kolejnych latach. Rozpoczęcie działalności operacyjnej polskiego biura banku planowane jest na wrzesień 2018 roku.

Standard Chartered działa w ponad 60 krajach, działając za pośrednictwem przeszło 1 tys. placówek. Spółka jest notowana na giełdach papierów wartościowych w Londynie, Hongkongu i w Bombaju.


Wideo komentarz