REKLAMA
REKLAMA

Banki

UniCredit ze zgodą akcjonariuszy na zejście z warszawskiego parkietu

Największy włoski bank nie ma już formalnego obowiązku bycia notowanym na GPW, ale dopiero teraz walne zgromadzenie upoważniło zarząd do delistingu. Zniknie spółka odpowiadająca za blisko 10 proc. kapitalizacji naszej giełdy.
Foto: AFP

Walne zgromadzenie UniCreditu zdecydowało o upoważnieniu zarządu do przeprowadzenia skupu i sprzedaży akcji własnych w celu wycofania spółki z dual listingu na GPW.

Duża spółka, małe obroty

O takiej możliwości pisaliśmy w połowie 2017 r., czyli parę tygodni po tym, gdy włoski gigant sprzedał za 10,6 mld zł blisko 33 proc. akcji Pekao i przestał być akcjonariuszem ówczesnego wicelidera polskiego sektora bankowego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA