REKLAMA
REKLAMA

Banki

Alior: Nowy system bankowości jeszcze w pierwszym półroczu

Pięć miesięcy po fuzji prawnej Alior zakończył połączenie operacyjne z przejętą częścią Banku BPH. Byli klienci BPH mogą już w pełni korzystać z nowych produktów i usług oraz z ponad 800 placówek Aliora.

Celina Waleśkiewicz, dyrektor generalny pionu fuzji i kanałów elektronicznych w Aliorze

Foto: materiały prasowe

– Po tygodniu od zakończenia fuzji operacyjnej wróciliśmy do standardowego trybu działalności. Ruch w systemie bankowości internetowej ustabilizował się po tym, jak w pierwszym dniu po połączeniu liczba logowań do systemu była dwukrotnie wyższa, a liczba połączeń na infolinię ponadczterokrotnie wyższa niż zwykle – mówi Celina Waleśkiewicz, dyrektor generalny pionu fuzji i kanałów elektronicznych w Aliorze.

Nad połączeniem operacyjnym pracowało ponad 750 pracowników. Podczas weekendu bank zmigrował ponad 2,7 mln kartotek klientów (prawie 1 mln aktywnych klientów), zintegrował 18 systemów z infrastrukturą IT Alior Banku, łącznie przeniesiono 179 terabajtów danych. Dla porównania odtworzenie filmów znajdujących się na płytach DVD o łącznej pojemności jednego terabajta zajęłoby około 18 dni. – To najdobitniej pokazuje skalę tego projektu – dodaje Waleśkiewicz. Teraz bank skupi się na ułatwianiu klientom korzystania z usług: uprości ofertę produktową i wzbogaci funkcjonalności kanałów cyfrowych, aby ułatwić zakup produktów online.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA