REKLAMA
REKLAMA

Banki

BNP Paribas zmniejsza sieć i chce przyciągnąć klientów

Przez sześć lat w polskim sektorze bankowym, mimo jego całkiem szybkiego rozwoju, ubyło 2,5 tys. oddziałów. Kolejne banki będą zmniejszać sieć tradycyjnych placówek.
Foto: materiały prasowe

BNP Paribas rozpoczął kampanię towarzyszącą rebrandingowi. Przy okazji zamknie sporo placówek i drogą tą mogą pójść także inni kredytodawcy.

Kosztowna zmiana

Przedstawiciele tego szóstego co do wielkości banku w Polsce nie zdradzają wprost, ile będzie kosztować zmiana barw nie tylko własnych placówek (zmienił nazwę z BGŻ BNP Paribas), ale także tych przejętych w listopadzie wraz z podstawowymi aktywami Raiffeisen Polbanku (228 oddziałów). Zarząd wskazuje jednak, że wyda na rebranding „trochę więcej" niż Santander Bank Polska, który jesienią przeprowadził podobny zabieg (zmienił nazwę z BZ WBK i przeprowadził rebranding przejętych oddziałów Deutsche Banku Polska), co przez dwa lata kosztować go będzie 60–70 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA