REKLAMA
REKLAMA

Banki

Możliwy pełen free float

Komisja Nadzoru Finansowego unika wprost odpowiedzi na pytanie, czy zgodziłaby się, aby duży bank komercyjny w Polsce nie miał inwestora strategicznego.
Foto: parkiet.com

Pytanie mogłoby stać się aktualne, gdyby po ewentualnej fuzji Deutsche Banku i Commerzbanku konieczna była sprzedaż akcji mBanku – blisko 70 proc. jego walorów, wartych 12,5 mld zł, ma Commerzbank (choć najpewniej w pierwszej kolejności po tego czwartego gracza na polskim rynku ustawiłyby się inne banki).

KNF wskazuje, że nie może przekazać stanowiska, „bo mogłoby być odebrane jako odniesienie się do tej konkretniej sprawy i odbiorcy mogliby na jego podstawie próbować przewidywać przyszłą decyzję Komisji, co byłoby nieuprawnione". Nadzór wskazuje dodatkowo, że stanowisko takie mogłoby okazać się nieadekwatne do opisywanej sprawy, w której może występować duża liczba zmiennych. Odsyła nas za to do ustawy – Prawo bankowe, w której znajdują się przepisy dotyczące wymogów stawianych podmiotom dominującym wobec banków.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA