REKLAMA
REKLAMA

Banki

Frankowe prace wrócą w kwietniu?

Mimo zapowiedzi polityków Sejm w marcu nie zajął się ustawą i planowany termin jej wejścia opóźnia się.
Foto: 123rf

Komisja Finansów Publicznych przyjęła prezydencki projekt ustawy frankowej pod koniec lutego i politycy obozu rządzącego zapowiadali, że Sejm zajmie się nim podczas posiedzenia, które odbyło się między 13 a 15 marca. Tak się jednak nie stało.

To tylko przerwa?

Tadeusz Cymański, przewodniczący podkomisji ds. ustawy frankowej, tłumaczy, że przeszkodą były inne zagadnienia, które musiały być w tym czasie poruszone. W podobnym tonie wypowiada się Andrzej Szlachta, przewodniczący KFP, wskazując na sprawy związane z brexitem. Obaj podkreślają, że nie oznacza to wstrzymania prac nad ustawą. – Proces legislacyjny biegnie swoim torem. Prace zostaną niebawem wznowione – mówi Cymański.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA