Banki

Alior uruchomił Bancovo

Klienci mogą korzystać już z pierwszej w Polsce cyfrowej platformy pośrednictwa finansowego online, która ma także aspiracje międzynarodowe
Foto: bancovo.pl

Bancovo to rozwiązanie dające klientom dostęp do rzeczywistych ofert banków oraz firm pożyczkowych i umożliwiające im uzyskanie pożyczki przez internet. Wnioskowanie o pożyczkę zostało maksymalnie uproszczone, ponad połowa pól uzupełnia się automatycznie z użyciem zaawansowanych narzędzi wykorzystujących machine learning, w oparciu o dostępne online zewnętrzne bazy danych. Bank przekonuje, że oferty klient zobaczy po jednej minucie od złożenia wniosku, a pieniądze może otrzymać nawet w 15 minut.

- Bancovo. ma potencjał by stać się najważniejszą platformą e-commerce branży finansowej w Polsce, która w 2020 roku sprzeda łącznie 2-3 mld zł kredytów – deklaruje Monika Charamsa, prezes NewCommerce Services, które jest właścicielem marki Bancovo. - Klienci w XXI wieku są przyzwyczajeni do tego, że większość spraw załatwiają przez internet. Bancovo tworzy nową kategorię usług finansowych – finansowy marketplace, umożliwiający skorzystanie z kredytów i pożyczek online. Startujemy z ofertą czterech instytucji finansowych, niemniej zainteresowanie dołączeniem do naszej platformy jest duże, a kolejne integracje są już w toku. Planujemy podłączać minimum trzy nowe podmioty w perspektywie kwartału – dodaje Monika Charamsa.

Bancovo startuje z czterema podmiotami partnerskimi, są to: InBank, Alior, TakTo Finanse i SuperGrosz. Pod koniec roku na platformie dostępna ma być oferta 12-14 firm. (5-6 banków oraz 7-8 firm pożyczkowych).

Wojciech Rudzki, dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Bancovo, przekonuje, że platforma to pierwszy w Polsce „marketplace" w obszarze finansów łączący dwa światy: klientów, którzy korzystając z usług finansowych oczekują, że uczynią to online oraz instytucji finansowych, które zyskają szeroki dostęp do nowego profilu klienta. - Technologia pozwala uczynić ten proces przyjaznym, transparentnym i bezpiecznym dla klienta – mówi Rudzki.

Inwestorem Bancovo jest Alior Bank, który przeznaczył na projekt 30 mln zł. Koncepcja stworzenia nowoczesnej platformy pośrednictwa finansowego online została przedstawiona w strategii „Cyfrowego Buntownika" Aliora.

Platforma docelowo ma oferować również kredyty dla mikroprzedsiębiorstw i hipoteczne, ubezpieczenia oraz produkty inwestycyjne. Równolegle trwają rozmowy i prowadzone są prace zmierzające do wykorzystania funkcjonalności platformy we współpracy z kluczowymi graczami rynku e-commerce. Przedstawiciele spółki twierdzą, że Bancovo w przyszłości planuje pełnić rolę cyfrowego centrum finansów osobistych. Aspiracje jej twórców są międzynarodowe, co w połączeniu ze skalowalnością platformy oraz otwartą architekturą ma pozwolić szybko zaimplementować ją na rynkach zagranicznych.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły