REKLAMA
REKLAMA

Banki

mBank poprawi skorygowany zysk

Przychody mają rosnąć szybciej niż koszty. Ryzykiem jest wzrost odpisów i słabość wyniku prowizyjnego.

Cezary Stypułkowski, prezes mBanku, wskazuje, że powtórzenie w tym roku wyniku z ubiegłego będzie trudne.

Foto: GG Parkiet

– Chcielibyśmy w tym roku powtórzyć wynik netto z 2018 r., ale będzie to trudne zadanie – mówi Cezary Stypułkowski, prezes mBanku. Ten czwarty co do wielkości aktywów gracz w Polsce w 2018 r. miał 1,32 mld zł zysku netto, o 20 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym jednak jest ok. 180 mln zł jednorazowego zysku ze sprzedaży ubezpieczeniowej części spółki mFinanse.

Prowizyjna niewiadoma

Średnia prognoz Bloomberga zakłada, że w tym roku mBank wypracuje 1,38 mld zł zysku netto. – Moim zdaniem to nierealne. Zakładam, że w tym roku bank zarobi nieco poniżej 1,3 mld zł, może to być 1,26 mld zł, czyli mniej niż w 2018 r. To jednak niezły wynik a spadek wynika z zawyżonej bazy przez zdarzenie jednorazowe z ubiegłego roku. Gdyby oczyścić wynik, w tym roku zysk może wzrosnąć o 10 proc. – mówi Łukasz Jańczak, analityk Ipopemy Securities.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA