REKLAMA
REKLAMA

Banki

Tomasz Górski w zarządzie Idea Banku

Dotychczasowy szef obszaru małych i średnich spółek w mBanku z początkiem lutego dołączył do zarządu Idea Banku. Odpowiada za innowacje, nowe produkty i marketing.

Tomasz Górski przeszedł do zarządu Idea Banku

Foto: materiały prasowe

Tomasz Górski jest związany z sektorem bankowym od 18 lat. Specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla klientów z segmentu SME (małe i średnie firmy) oraz budowaniu strategii rozwoju tego obszaru dla krajowych i międzynarodowych instytucji finansowych.

Poprzednio zarządzał bankowością SME w mBanku, nadzorując obsługę 500 tys. klientów i generując ponad 600 mln zł przychodów rocznie. Wśród swoich największych sukcesów wymienia istotne zwiększenie udziałów mBanku w finansowaniu bieżącym firm, przy zachowaniu wysokiej jakości portfela kredytowego. Tomasz Górski odpowiadał także za rekordowy wzrost liczby nowych klientów oraz zwiększenie średniego osadu na rachunkach firmowych o ponad 50 proc.

O zmianie kadrowej Idea Bank informował w połowie grudnia. Nowy członek zarządu banku jest fanem nowych technologii, aktywnie poszukuje możliwości zastosowania ich w bankowości. Inspirował rozwój wielu innowacyjnych rozwiązań dla małych i średnich firm, takich jak: mKsięgowość, mPower Business Starter, mTrasfer Mobilny czy Platforma FX.

– Wejście do zarządu Idea Banku to dla mnie zaszczyt i ogromna szansa na dalszy rozwój. To bank dla firm, który wszelkie swoje aktywności koncertuje na tym segmencie. Oznacza to dla mnie możliwość współtworzenia projektów będących podstawą strategii biznesowej tej organizacji – mówi Tomasz Górski. Zaznacza, że Idea Bank znalazł się w gronie pięciu najbardziej innowacyjnych banków na świecie w rankingu międzynarodowej organizacji branżowej EFMA. – To powód do dumy, ale też zobowiązanie na przyszłość – podkreśla.

Zwraca również uwagę na korzyści płynące z faktu, że Idea Bank to grupa kapitałowa, w skład której wchodzą bardzo blisko współpracujące ze sobą podmioty oferujące małym i średnim firmom dedykowane usługi: księgowość, leasing czy faktoring. Liczy, że w takim modelu wdrażanie innowacyjnych rozwiązań może być sprawniejsze i dawać lepsze rezultaty.

W latach 2000-2009 pracował w Boston Consulting Group, gdzie zdobywał doświadczenie w obszarze małych i średnich firm oraz efektywności kanałów sprzedaży. Nadzorował tam ponad 50 projektów w 9 krajach, wspierając polskie i zagraniczne instytucje finansowanie w tworzeniu strategii dla segmentu SME. Absolwent London Business School, Columbia Business School New York, Global Executive MBA (2011- 2013), Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (magister, finanse i bankowość, 1999-2000 ) i Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University (licencjat, zarządzanie, 1995-1998).


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA