REKLAMA
REKLAMA

Banki

Sprawy znów będą zawieszane

Sąd Okręgowy w Gdańsku wysłał pięć pytań do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie hipoteki frankowej.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

– Merytorycznie najważniejsze są pytania nr 4 i 5, pozostałe nie mają aż tak wielkiego znaczenia – ocenia Piotr Bodył-Szymala, ekspert Monitora Prawa Bankowego.

Pytania te dotyczą odpowiednio tego, od kiedy powinien liczyć się bieg przedawnienia roszczeń w takich sprawach (frankowicze twierdzą, że od udzielenia kredytu, banki zaś, że od prawomocnego wyroku) oraz tego czy sąd rozstrzygający spór ma informować klienta o skutkach unieważnienia umowy i potencjalnych roszczeniach banku, nawet niezgłoszonych w danym postępowaniu (chodzić może m.in. o opłatę dla banku za korzystanie z kapitału w razie unieważnienia umowy).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA