REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Trzy spółki z szansami na zwyżki: Apator, Baltona i PKN Orlen

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Apator

Foto: GG Parkiet

1 Apator z podwójnym dnem i złotym krzyżem. Znaleźć rasowego byka na warszawskim parkiecie jest ostatnio niemal tak trudno jak uczciwego polityka. Płynnych spółek ustanawiających nowe szczyty praktycznie brak, więc szukać trzeba wśród tych, które mają sygnały odwrócenia trendu. Podwójne dno można dostrzec na wykresie Apatora. Minima w okolicy 20 zł zostały wyznaczony w maju i lipcu. Formacja jest szeroka, więc ma potencjał do solidnego wybicia. Zwłaszcza że średnie z 50 i 200 sesji utworzyły złoty krzyż, a notowania bronią lokalnego szczytu 27 zł. Najbliższe wsparcie: 25 zł.

Baltona

Foto: GG Parkiet

2. Baltona najwyżej od stycznia 2016 r. Tytułowa spółka nie grzeszy płynnością, ale jest jedną z niewielu, które przeciwstawiają się rynkowej korekcie i wyznaczają nowe lokalne szczyty. Pod koniec sierpnia doszło do wybicia górą z krótkoterminowej formacji bazy (na poziomie 4,5 zł), a w minionym tygodniu notowania dotarły w porywach do 6,2 zł. Tak wysoko cena nie była od stycznia 2016 r. Przy ostatnim tempie zwyżek 9 zł, czyli szczyt sprzed trzech lat, wydaje się realnym zasięgiem. Najbliższym silnym wsparciem jest poziom 4,5 zł, gdzie formowała się wspomniana baza.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA