REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Pewne jest tylko to, że wysoka zmienność się utrzyma

W kolejnych miesiącach uwaga inwestorów będzie się szczególnie skupiała na danych gospodarczych i decyzjach banków centralnych. Od tego zależą wyceny akcji i obligacji.
Foto: Adobestock

W tabelach na kolejnych stronach prezentujemy wyniki strategii asset management (usługi kierowane do zamożnych klientów) po II kwartale 2019 r. W porównaniu z tym, co mogliśmy zaobserwować po I kwartale tego roku, wiele się nie zmieniło. Po sześciu miesiącach tego roku najwyższe wyniki również wypracowały portfele, w których znalazły się akcje rynków rozwiniętych, głównie ze Stanów Zjednoczonych.

Akcje atrakcyjniejsze od obligacji skarbowych

Jeśli chodzi o najbardziej ryzykowne portfele, to zdecydowana większość I półrocze zakończyła z zyskiem. Najlepsze były w stanie wypracować w tym okresie nawet dwucyfrowe stopy zwrotu. Oczywiście w związku z kondycją amerykańskiej giełdy najwyższe stopy zwrotu zanotowały portfele Caspara AM. Na czele w I półroczu uplasowała się Strategia Akcyjna USA (29,15 proc.) oraz Strategia Akcji Skoncentrowanych (26 proc.). Błażej Bogdziewicz, zarządzający Strategią Akcyjną USA, tłumaczy, że tak dobry wynik wypracowały spółki tworzące oprogramowanie, zbrojeniowe oraz z sektora fintech. Choć kluczowy oczywiście był tu I kwartał tego roku, to również od kwietnia do czerwca oba te portfele wyróżniały się na tle innych strategii akcji. Jednak najwyższą stopę zwrotu w II kwartale miał Esaliens TFI w ramach Portfeli Akcyjnych – skorelowanych (4,41 proc.). Również biorąc pod uwagę stopy zwrotu za ostatnie 12 miesięcy, obie wspomniane strategie Caspara AM plasują się na czele zestawienia, a ich wyniki sięgają odpowiednio 18,7 proc. oraz 13,7 proc. Za nimi w tym okresie znalazł się portfel Esaliens TFI z zyskiem 13,3 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA