Analizy

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: ATM Grupa, Benefit Systems i CD Projekt

Foto: Bloomberg

ATM Grupa

Foto: GG Parkiet

ATM Grupa i 30 proc. w pięć sesji. Kurs akcji przedstawiciela branży mediów pozytywnie wyróżnia się ostatnio na trudnym, warszawskim rynku. W ciągu pięciu sesji (licząc do piątkowego popołudnia) akcje podrożały o 30 proc., a na wykresie widać serię wzrostowych świec. W ujęciu długoterminowym cena pozostaje w układzie hossy, ale trwająca fala jest wyjątkowo silna. Podobny ruch zdarzył się w 2013 r. Wtedy kurs wzrósł z okolic 0,8 zł do 3,5 zł. Gdyby teraz historia miała się powtórzyć, zasięg zwyżki to 16 zł. W piątek cena oscylowała przy 6,5 zł. Najbliższe wsparcie to 5,36 zł.

Benefit Systems

Foto: GG Parkiet

Złoty krzyż na wykresie Benefitu Systems. Kurs akcji dostawcy pozapłacowych świadczeń pracowniczych znajduje się w układzie korekty długoterminowego trendu wzrostowego. W pierwszym kwartale cena spadła z 1270 zł do 1000 zł. Od kwietnia kurs powoli zwyżkuje, czego efektem jest wyjście 50-sesyjnej średniej nad 200-sesyjną, czyli utworzenie formacji złotego krzyża. W minionym tygodniu doszło też do wybicia górą z trójkąta, ale w piątek kurs zanegował ten sygnał. Dla wyjścia z korekty w najbliższym czasie istotne będzie utrzymanie wsparć 1100–1050 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz