REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Pogramy lojalnościowe dla akcjonariuszy. Na bonusy trzeba jeszcze poczekać

Poza Orlenem programy lojalnościowe dla akcjonariuszy mogą pojawić się w KGHM i Tauronie. Pozostałe spółki z WIG20 mówią, że ich nie wprowadzą lub że nie udzielają odpowiedzi.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Programy lojalnościowe dla giełdowych inwestorów to ciągle nowość, która nie wiadomo kiedy, a nawet czy w ogóle upowszechni się na krajowym rynku. Kilka miesięcy temu z pierwszą szeroką inicjatywą w tym zakresie wyszedł Orlen. Jego naśladowców na razie trudno wprost wskazać. Z ankiety, którą przeprowadziliśmy wśród spółek zaliczanych do indeksu WIG20, na palcach jednej ręki można wskazać podmioty wykazujące dziś istotne zainteresowanie programami lojalnościowymi.

Wstępne deklaracje

– W przypadku KGHM kwestia programów lojalnościowych dla akcjonariuszy pozostaje sprawą otwartą. Chcemy znaleźć atrakcyjne zachęty dla inwestorów, aby zachęcić jak największą liczbę Polaków do świadomego inwestowania na rynku kapitałowym, w tym w akcje naszej spółki – deklaruje Janusz Krystosiak, dyrektor departamentu relacji inwestorskich KGHM. Dodaje, że spółka analizuje, jakie zachęty mogłyby być najciekawsze dla jej obecnych i przyszłych akcjonariuszy. W jego ocenie analiza i wprowadzenie zmian prawnych, np. w obszarze podatków na pewno byłaby dobrym kierunkiem w promocji takich inicjatyw.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA