REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Powynikowa przecena efektem uzasadnionych obaw?

Trwający sezon wynikowy na GPW przyniósł niespodzianki, które zatrzęsły notowaniami niejednej spółki. Czy warto kupować przecenione akcje?
Fotorzepa

Negatywna reakcja rynku na opublikowane przez niektóre firmy rezultaty finansowe mogła być efektem zbyt wysokich oczekiwań inwestorów albo niedoszacowania czynników zewnętrznych.

– Być może negatywne reakcje wynikają z wcześniejszego nadmiernego optymizmu inwestorów i związanego z tym wzrostu cen akcji mniejszych spółek w ostatnich tygodniach. Kursy wielu emitentów odbiły mocno od dołków z IV kwartału i część inwestorów może realizować zyski po publikacji wyników – wskazuje Dominik Niszcz, analityk Raiffeisena.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA